!DOCTYPE html> Андріївські вечорниці (13 Грудня) - Готель «На Горбі» Захар Берут - Славcьке - Готель «На Горбі» Захар Берут – Славcьке
Андріївські вечорниці (13 Грудня) 8fr 2ImvwKs
Андріївські вечорниці (13 Грудня) 8fr 2ImvwKs 500x150

Андріївські вечорниці (13 Грудня)

9 Жовтня, 2015 by admin 0 Коментарів

Свято Андрія Первозванного вважається найбільшим передноворічним святом, яке відзначається 13 грудня. Андрій Первозванний входив в число 12-ти апостолів Христа. Згідно з переказами, Андрій був першим з апостолів, хто пішов слідом за Ісусом Христом. Згодом він привів до Спасителя свого рідного брата — святого апостола Петра.

Напередодні цієї дати прийнято збиратися на Андріївські вечорниці — з якими пов’язано безліч неординарних звичаїв.

Традиції гулянь на Андріївські вечорниці

Вечорниці проходять в ніч з 12-го на 13-е грудня і в основному святкуються тільки молоддю.

Андріївські вечорниці (13 Грудня) vechornyci

Незважаючи на те, що це християнський святий, обряди й традиції цього дня сягають дохристиянських часів. З усіх свят річного календарного циклу день Андрія Первозванного є одним із найтаємничніших, найцікавіших, цього дня відбуваються заклинання й угадування майбутнього, ритуали з калетою та інші ворожіння.

  • За традицією, в цей вечір і ніч хлопці робили різноманітні дрібні капості дівчатам (викрадали і ховали предмети одягу, прикраси). З настанням темряви хлопці лякали їх на вулицях або стукали у вікна, говорячи на різні лади, намагаючись таким чином звернути на себе увагу.

  • Дівчата ж в цей час займалися таємним обрядом — проводили ворожіння на судженого і на результат майбутнього сімейного життя. Іноді дійством керувала заміжня і щаслива у сімейному житті ворожка, але найчастіше дівиці виступали в ролі ворожок самостійно. Щоб дізнатися ім’я нареченого, дівчатам було приписано кидати знятого з ноги червоного чобота, — якнайдалі через голову. Кинуте взуття уважно розглядали, оскільки вважалося, що суджений прийде в будинок з того боку, куди вказує носок чобітка.

  • Не менш знамениті гадання з використанням кільця, скрученої з паперу квітки, ляльки і гілочок мирти. На всіх цих предметах ворожка робила замовляння, а потім пропонувала дівчатам по черзі тягнути жереб. Важалось, що та, яка витягне із загальної маси кільце, — незабаром вийде заміж.

  • Ворожіння з використанням дзеркал різної величина — ще один спосіб дізнатися свою долю. Дзеркала ставили навпроти один одного, а між ними встановлювали 3 запалені свічки. Дівчина сідала між дзеркалами і довго вдивлялася в відображення свічок. Вважалося, що так в дзеркалах можна побачити коридор свічок, а в ньому — і свого судженого.

Андріївські вечорниці (13 Грудня) andriivski vechornuzi

До ворожіння відносяться жартівливо, а самі вечорниці сприймають як відмінний привід повеселитися перед Новим Роком.

Чудово провести це свято, залишити приємні враження допоможе затишний український готель – «На Горбі».

About Author

admin
  •