!DOCTYPE html> Еко-похід у Карпати. Як зробити гори чистими - Готель «На Горбі» Захар Берут - Славcьке - Готель «На Горбі» Захар Берут – Славcьке
Еко-похід у Карпати. Як зробити гори чистими gol 5676
Еко-похід у Карпати. Як зробити гори чистими gol 5676 500x150

Еко-похід у Карпати. Як зробити гори чистими

22 Вересня, 2015 by admin 0 Коментарів

Люди, не смітіть!

Всі люблять мандрувати чистими стежками, пейзажними маршрутами та бівачити в гарних місцях. Та зараз навряд чи знайдеться місце в українських Карпатах для біваку, де б не було сміття чи інших слідів перебування людини.

Популярність озер як об’єктів туризму та зручних місць для стоянок робить їх найбільш вразливими. Ті, хто відвідував озеро  Несамовите, Бребенескул та інші  озера уявляє собі масштаби засміченості. Та найбільш  жахає саме тенденція збільшення кількості сміття та вирубки жерепу. 2007 року, коли ми вперше зібрались прибирати сміття на чорногірських озерах, обсяг сміття був значно менший ніж на сьогоднішній день. Під час  першого “еко-походу” двоє людей практично повністю змогли охопити територію озера і було зібрано  певно не більше сотні консервних банок  та близько 50 скляних пляшок. Цього року 14  туристів заледве встигли вигребти сміття з третини території поблизу озера. Погода внесла свої корективи  в плани та  ми навіть не могли уявити, що не стане часу на прибирання всього озера, настільки багато було рештків перебування туристів.

Еко-похід у Карпати. Як зробити гори чистими chistigory1

Щоб передати своє ставлення до тих, хто лишає сміття на природі та враження від результатів їхнього “туризму” підійдуть тільки не нормативні вирази… Але не будемо смітити ще й тут через №”% людей. Є надія, що цей матеріал прочитають ті, хто надто слабкі, щоб спустити з маршруту або спалити власне сміття, можливо хоч виникне думка, що бути свинею  – це не нормально!!!

Під час останніх Чистих Гір було зібрано:

– більше 70 цілих пляшок від алкогольних напоїв
– не менше ніж 3 сотні консервних банок  (обпалених та сплющених консервних банок набралось півтора 120 літрових мішка)
– десяток газових балонів
– та безліч 120 л. пакетів для сміття з різноманітним поліетиленом, папером, пластиковими пляшками.

Еко-похід у Карпати. Як зробити гори чистими chistigory6

Хочеться зазначити, що переважну більшість зібраного сміття потрібно було діставати з жерепу. Якесь збочене сумління підказує цим “пацюкам” ховати свої рештки в кущі.  Навіщо зажбурювати пляшку в жереп або засовувати папірець під корінчик?

Як виявляється, навіть важко віднести пакети з своїм сміттям на велику сміттєву купу. В кущах довелось розгрібати кілька невеликих звалищ.

Еко-похід у Карпати. Як зробити гори чистими chistigory4

Кожного року під час прибирання виникає бажання скласти “топ 3” людського кретинізму.
І кожного року переможці все ті ж…

1. Газові балони (неможливо утилізувати, небезпечно)
2. Памперси (взагалі не розкладаються…)
3. Зав’язані в поліетиленовий пакет  харчові продукти (без поліетилену вони швидко перетворяться на добрива)

Особливо обурила знайдена в кущах банка від білої  фарби. Єдине пояснення, яке прийшло, її лишили маркувальники маршрутів. Взагалі склалось враження, що адміністрацію заповідника цікавить тільки збір 20 грн з кожного відвідувача. Ми не будемо рахувати прибутки від відвідування Говерли, але, напевно, за зібрані кошти можна було організувати хоча б часткове прибирання. Не говорячи вже про оновлення обдертих, подраних табличок  на маршрутах. Але в країні розруха і розраховувати варто лише на власні сили.

Еко-похід у Карпати. Як зробити гори чистими chistigory51

Хочеться вірити, що цю статтю прочитають ті, кому вона насправді адресована, і змінять своє ставлення до природи та подорожей.

1. Спалюйте власне сміття та не лінуйтесь спалити те, що лишили інші (зокрема обпалені банки згнивають за кілька років )

2. Не ховайте сміття в кущі, такі заначки тільки ускладнюють прибирання. Так ви не робите нічого хорошого – це не краще, ніж лишити сміття просто на своїй стоянці.

3. Харчові продукти розкладуться самі, якщо ви їх лишете  без поліетилену (тільки не робіть це на стоянках, думайте ще й про інших туристів)

4. НЕ РУБАЙТЕ ЖЕРЕП !!!!  

Негативних вражень та обурень, певно,  вистачить на 3 статті…

Хочеться вірити, що все ж будуть зміни на краще. Що стежки будуть без фантиків від цукерок, а стоянки без скла, консервних банок та пластикових пляшок.

Будьте свідомими, якщо ви принесли щось на природу, заберіть це  з собою назад!!!

Оригінал: pidrukzak.com

About Author

admin
  •