!DOCTYPE html> Різдво в Карпатах (7 січня) - Готель «На Горбі» Захар Берут - Славcьке - Готель «На Горбі» Захар Берут – Славcьке
Різдво в Карпатах (7 січня) 9118421
Різдво в Карпатах (7 січня) 9118421 488x150

Різдво в Карпатах (7 січня)

8 Жовтня, 2015 by admin 0 Коментарів

Різдво Христове — одне з найбільших релігійних свят,  що відзначається як католицькою, так і православною церквами. Свято це означає народження Ісуса Христа Пресвятою Богородицею.

Різдво в Карпатах (7 січня)  D0 A0 D0 BE D0 B6 D0 B4 D0 B5 D1 81 D1 82 D0 B2 D0 BE  D0 A5 D1 80 D0 B8 D1 81 D1 82 D0 BE D0 B2 D0 BE1

Різдво вважають святом сім’ї, його традиційно святкують у родинному колі. Можна сказати, що період приготування до Різдва – це Богом благословенний час для того, щоб забути старі образи, перепросити тих, кого ми могли образити, подякувати тим, хто зробив нам добро чи просто був поруч з нами протягом цього року.

Католицьке і православне Різдво Христове в часі не збігаються — за григоріанським календарем його відзначають щорічно 7 січня, за юліанським літочисленням — 25 грудня. В світському житті дата 7 січня офіційно оголошена державним святом і є вихідним днем у багатьох країнах світу.

Різдво в Карпатах (7 січня) unian 177455 1421140027100

Особливості різдвяних частувань

Так, традиційно в переддень Різдва (цей святий вечір називають Святвечором) вся родина збиралася за святковим столом, проте трапеза в цей день була всього одна — вечеря, яку дозволялося скуштувати тільки після сходження першої зірки. Народженню Христа передує суворий піст, тому вечеря в Святвечір — вегетаріанська, часто її називають «голодною» вечерею. Розпочиналось святкування Різдва з першої зірки, яка виступала на небі 6 січня. Господиня накривала на столі святкову вечерю, що традиційно складалась з 12 страв. Кількість страв на столі має велике значення, адже вони символізують дванадцять апостолів, що були першими учнями Христа. Сама вечеря розпочиналась з молитви, яку вся сім’я промовляла разом.

Різдво в Карпатах (7 січня) 254731 

Головними різдвяними стравами наших прадідів були:

• кутя — каша на основі вареної пшениці, ячменю або рису, присмачена маком, горіхами і медом;

• плетенка

• узвар — компот із сухофруктів;

• борщ з вушками

• голубці з грибною або овочевий начинкою;

• вареники з картоплею, грибами капустою чи сиром

• тушкована капуста

• мариновані грибочки

• оселедець

• пампушки

• печені яблука з медом і горіхами.

• часник та інші.

Решта наїдки подавалися на розсуд господарів будинку, але вони повинні були бути обов’язково пісними. А вже на наступний день можна було сідати за багатий стіл, заставлений різноманітними м’ясними та рибними стравами.

Традиції та звичаї народних різдвяних святкувань

У Святвечір прийнято колядувати. Це один із старовинних звичаїв, згідно з яким молодь, співаючи колядки, ходить в доми сусідів і родичів, вихваляючи в піснях господарів і Христа. Основне завдання колядування — освітлення гостинного дому і його мешканців. За виконання хвалебних пісень — колядок, молодь завжди обдаровували грошима, пригощали різдвяними стравами.

Безпосередньо на Різдво в господаревому домі збиралися гості, які при вході повинні були посівати поріг — обсипати його зернами пшениці, жита, проса і ячменю. Цей звичай служив для залучення багатства і благополуччя в будинок.

Якщо Святвечір відзначали скромно, то Різдво і весь тиждень після нього за традицією святкували з розмахом. В народі було прийнято влаштовувати гуляння на площах, під час яких молодь організовувала ігрища з перевдяганнями і вертепом.

Різдво в Карпатах (7 січня) image

Різдво — улюблена пора відпочинку і зараз, до того ж, більшість традицій святкування збереглися і строго дотримуються в теперішній час. Деякі сім’ї відзначають народження Христа двічі — 25 грудня і 7 січня, вважаючи його великим і символічним святом.

Різдво в Карпатах (7 січня) 1 181

Різдво в Карпатах (7 січня) 218894 7Різдво в Карпатах (7 січня) d0bcd0b0d0bbd0b0d0bdd0bad0b0 4

В готелі «На Горбі», куди варто вирушити зі своєю сім’єю в переддень Різдва, працює чудова кухня, яка порадує всіх гостей неповторними пісними стравами в святий вечір, а також зачарує багатим столом на честь Різдва Христового!

About Author

admin
  •