!DOCTYPE html> ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ТУРИСТІВ У КАРПАТСЬКИХ ЛІСАХ, ЗАПОВІДНИКАХ ТА ГОРАХ - Готель «На Горбі» Захар Берут - Славcьке - Готель «На Горбі» Захар Берут – Славcьке
ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ТУРИСТІВ У КАРПАТСЬКИХ ЛІСАХ, ЗАПОВІДНИКАХ ТА ГОРАХ btLpG MwnjE
ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ТУРИСТІВ У КАРПАТСЬКИХ ЛІСАХ, ЗАПОВІДНИКАХ ТА ГОРАХ btLpG MwnjE 534x150

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ТУРИСТІВ У КАРПАТСЬКИХ ЛІСАХ, ЗАПОВІДНИКАХ ТА ГОРАХ

19 Вересня, 2012 by admin 2 коментарі

Карпати — це смарагд у скарбниці матінки-природи. Розкішні пейзажі дикої природи, дзвінкі швидкоплинні потоки, які вирвавшись із тіснин, розливаються на широкі плеса, стрункі красуні смереки, цілюще, настояне на запашних травах та живиці повітря… Все це прекрасний Карпатський край. Саме це спонукало широку громадськість не раз висловлювати думку про необхідність збереження природи для інших туристів і нащадків.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ТУРИСТІВ У КАРПАТСЬКИХ ЛІСАХ, ЗАПОВІДНИКАХ ТА ГОРАХ img1

● не рвіть квіти. Вони прикрашають луки, поля, ліси. Зривати рідкісні квіти, що занесені до Червоної книги України, неприпустимо.

● не створюйте шуму в лісі, оскільки зайві звуки (крики, музика, гавкіт собак) відлякують тварин і змушують їх залишати свою територію.

● не рубайте живі дерева на дрова, альпенштоки і кілки для наметів, не пошкоджуйте крон і стовбурів дерев, не ламайте гілки для побудови куренів, підстилок і т.п. У випадку крайньої необхідності можна зрізати лише бокові гілки, але ні в якому разі не вершину. Для вогнищ слід використовувати тільки сухостій. Там, де його нема, рекомендуємо використовувати примуси (пальники). Уникайте рубки і пошкодження дерев і чагарників на схилах ярів і пагорбів, оскільки вони сприяють укріпленню ґрунту і попередженню ерозії.

● не обламуйте гілки черемхи, горобини, калини, шипшини та інших дерев і чагарників із квітами або ягодами.

● неприпустимим є «татуювання» дерев, скель, пам’яток природи, історії та культури. Видряпування ножем, вирубування сокирою чи нанесення фарбою на них імен, ініціалів та інших написів призведе до повного знищення цих пам’яток.

● не руйнуйте пташиних гнізд, мурашників (мурашки — санітари лісу, вони знищують шкідників), грибниць (коли збираєте гриби, зрізуйте їх біля поверхні землі ножем).

● не беріть на руки маленьких звірят. По-перше, це небезпечно для Вас; по-друге, почувши запах людини, їх може покинути їхня мама.

● не розводьте вогнища у непризначених для цього місцях та під деревами, не куріть при проходженні через лісові масиви у спекотні дні.

● не засмічуйте туристичні маршрути та інші місця заміського відпочинку. Покидаючи місце відпочинку, спаліть залишки паперу, бляшанки від консервів перепаліть і закопайте разом із залишками іншого сміття чи заберіть із собою.

● не каламутьте джерела питної води.

● не розбивайте пляшки чи інший скляний посуд. Залишки пляшки чи металу можуть поранити лісового звіра.

НА ТЕРИТОРІЇ ЗАПОВІДНОЇ ЗОНИ ЗАБОРОНЕНО

● розведення вогнищ, влаштування місць відпочинку, стоянку транспорту, а також проїзд і прохід сторонніх осіб, прогін свійських тварин, пересування механічних транспортних засобів, за винятком шляхів загального користування, лісосплав, проліт літаків та вертольотів нижче 2000 метрів над землею, інші види штучного шумового впливу, що перевищують установлені нормативи;

● усі види лісокористування, а також заготівлю кормових трав, лікарських та інших рослин, зривання квітів, збір насіння, випасання худоби, вилов і знищення диких тварин, порушення умов їхнього оселення, користування рослинним і тваринним світом, що призводять до порушення природних комплексів;

● мисливство, рибальство, збирання колекційних та інших матеріалів, за винятком матеріалів, необхідних для виконання наукових досліджень.

Такі різновиди охоронних об’єктів, як — регіональні ландшафтні парки, заказники, пам’ятки природи, як правило, завжди відкриті для туристів.

Разом із тим відвідування заказників (територій, де обмежені чи заборонені деякі види господарської діяльності) і пам’яток природи також потребує узгодження маршруту з природоохоронними організаціями і в певні терміни (наприклад, під час нересту риби, виведення пташенят чи в особливо пожежонебезпечний період року) може бути туристам заборонено.

Щорічно на території заповідника встановлюють періоди тиші: з 15 травня по 15 червня, або з 1 по 30 червня. В цей час відбувається розмноження птахів і тварин, тому відвідування лісових масивів заборонено.

Дбайливе ставлення до природи — одне з головних правил поведінки туристів

Ніколи не забувайте, що подорожуючи, ви знаходитеся в гостях у свого вірного друга — Природи. Тому не робіть нічого такого, що неприйнятне робити в гостях.

Отримавши естетичну насолоду від краси природи, залиште місце свого відпочинку кращим, ніж ви його застали.

 Важливим законодавчим актом, який регламентує діяльність природно-охоронних об’єктів і територій е Закон України «Про природно-заповідний фонд України» від 16.06.1992. За порушення встановлених правил природокористування туристи можуть бути притягнуті до юридичної (дисциплінарної, адміністративної, цивільної або кримінальної) відповідальності. 

 Аби туристична подорож принесла вам тільки задоволення — запам’ятайте 16 правил поведінки в горах:

1. Не ходіть в гори поодинці. Це дуже небезпечно. Іноді шанс вижити одному в горах складає 50 на 50.

2. Перед тим, як йти в гори з друзями, впевніться, що ні в кого з ваших супутників немає проблем з артеріальним тиском, серцевими хворобами та цукровим діабетом. В будь-якому випадку майте з собою медичну аптечку з найнеобхіднішими медикаментами.
3. Якщо ви ніколи не були в горах і не можете приєднатись до досвідчених туристів — замовте собі професійного гіда, який не тільки безпечно проведе вас найцікавішими стежками, але й розповість про все, що зустрінеться на вашому шляху.
4. Якщо ви ведете в гори дітей, особливо чужих, пам’ятайте про свою відповідальність перед їх батьками, перед своєю совістю і перед Богом.
5. Не поєднуйте пікніки, шашлики, випивку спиртного з гірською зоною. Вершини піддаються тільки тверезим.
6. Збираючись в Карпати сплануйте маршрут спочатку менш насичений високогір’ям. Не намагайтесь обійти і побачити все зразу. У Вас все життя попереду.
7. Не пошкодуйте декілька десятків гривень на придбання компаса та топографічних карт масштабу 1:50 000 “Туристичні стежки Чорногори” та “Центральні Горгани”.
8. Перед виходом на маршрут з’ясуйте, який прогноз погоди на той чи інший район.
9. Ходіть туристськими стежками, не шукайте собі в нетрях зустрічі з медведицею, особливо коли вона з медвежатами, уникайте зустрічі з диким кабаном.
10. Ніколи не намагайтесь пройти зарості жерепу без чіткої стежки і не заглиблюйтесь в них більш ніж на 5-10 метрів.
11. На гірських стежках уважно дивіться під ноги, особливо після дощу, щоб не наступити на хвіст гадюці, яких в Карпатах предостатньо навіть в високогір’ї. Пам’ятайте, що найбільш небезпечний різновид — так звана червона змія (ескулап), чорна та сіра менш отруйні.
12. При погіршенні погоди йдіть вниз, а не вверх. Відчувши наближення грози мерщій втікайте в долину подалі від металевих предметів, яких в горах немало.
13. Не спокушайтесь можливістю покататися на сніжниках, які часто зберігаються в Чорногорі до кінця літа, фотографуватися на сніжних карнизах і походити по сніжних мостах, які утворюються нижче водоспадів.
14. Не залазьте без страховки на скелі та кам’яні брили (гг. Шпиці, Писаний Камінь, Смотрич, Вухатий Камінь, Скелі Довбуша і т.п.)
15. Не влаштовуйтесь на нічліг високо в горах (на вершинах, у верхніх цирках), звідки в екстренному випадку важко спуститися вниз.
16. Занотуйте собі в мобільні телефони контактні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати. Сміливо запишіть і домашні телефони їх командирів. В разі гострої потреби навіть нічний дзвінок командиру ГПРП не буде незручним.

111111  ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ТУРИСТІВ У КАРПАТСЬКИХ ЛІСАХ, ЗАПОВІДНИКАХ ТА ГОРАХ 111111

About Author

admin
  •  

2 коментарі

2 Коментарі
newest
oldest most voted
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
6 years ago

Чудово! 🙂

7 years ago

Дякуєм за корисну інформацію!!!