__gaTracker('send','pageview'); } else { console.log( "" ); (function() { /* https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/analyticsjs/ */ var noopfn = function() { return null; }; var noopnullfn = function() { return null; }; var Tracker = function() { return null; }; var p = Tracker.prototype; p.get = noopfn; p.set = noopfn; p.send = noopfn; var __gaTracker = function() { var len = arguments.length; if ( len === 0 ) { return; } var f = arguments[len-1]; if ( typeof f !== 'object' || f === null || typeof f.hitCallback !== 'function' ) { console.log( 'Not running function __gaTracker(' + arguments[0] + " ....) because you\'re not being tracked. "); return; } try { f.hitCallback(); } catch (ex) { } }; __gaTracker.create = function() { return new Tracker(); }; __gaTracker.getByName = noopnullfn; __gaTracker.getAll = function() { return []; }; __gaTracker.remove = noopfn; window['__gaTracker'] = __gaTracker; })(); }
Різдво Пресвятої Богородиці (21 Вересня 2015) pokrova 900222
Різдво Пресвятої Богородиці (21 Вересня 2015) pokrova 900222 500x150

Різдво Пресвятої Богородиці (21 Вересня 2015)

Серпень 6, 2015 by admin 0 Коментарів

Різдво Пресвятої Богородиці – велике релігійне свято, що відзначається як православною, так і католицькою церквою 21 вересня і 8 вересня відповідно. Російська, Сербська, Єрусалимська, Грузинська православна церкви ведуть відлік дат згідно юліанського календаря, а католицька – використовує григоріанський, тому дати святкувань різняться.

Як і більшість великих церковних свят, Різдво Пресвятої Богородиці належить до числа дванадцяти – тих, які відображають події земного життя Богородиці та Ісуса Христа.

Різдво Пресвятої Богородиці (21 Вересня 2015) 1410960294

  Перекази і історія становлення свята

Якщо вірити переказам, на цей день припадає народження Діви Марії, що з’явилася на світ у родині праведних і блаженних Анни і Іоакима – старої бездітної пари, яка зневірилася мати коли-небудь дітей. Однак, Господь Бог дарував Анні і Йоакиму свою милість і незабаром після цього жінка народила дочку, яку ангел велів наректи Марією. Марія ж дала життя Ісусу Христу і стала Заступницею всього живого на Землі.

Різдво Богородиці стало відзначатися відносно недавно – з часів становлення Візантійської імперії. Вперше про свято Святого Різдва Діви Марії згадав архієпископ Константинопольський в V столітті. Проте, відзначення цього дня не було широко поширене в православній і католицькій церквах аж до XIII століття.

 Обряди, що проводяться в церкві і в народі

У цей день у всіх православних церквах читаються молитви, канони, псалми, що прославляють Богородицю і її Богоотців (батьків). Віруючі збираються в храмі вранці до служби, проте, після тривалої молитви, їм приписано повернутися до мирського життя і відвідати храм повторно вже ввечері – під час вечірньої служби.

У народі ж свято знаменується останнім етапом збору врожаю (вивезенням плодів з полів, остаточним прибиранням хліба), також його пов’язують із сімейним затишком і благополуччям. У цей день трудівники дякували і вшановували Богородицю (так само іменували і землю, що дає прожиток) за урожай.

Вважається, що Пресвята Богородиця благоволить матерям і бездітним парам, тому в цей день священнослужителі приписують таким віруючим старанно молитися, щоб випросити дар народження дитини, а в подальшому – і його здоров’я.

About Author

admin
  •